Jak se střední podnik může stát leaderem na trhu a porazit nadnárodní giganty

Jedná se o strojírenský trh, obor skladování v České republice. Firmě Kredit, která se zabývá výbavou skladovací techniky a regálových systémů se podařilo prodat nejvíce plošin.

Plošiny jsou využívány ve skladech s vysokými stropy, ale nemožnou nebo hůře proveditelnou strojní manipulací. Jednoduše jde o patrové sklady. Existuje více variací, kdy například přízemí může sloužit ke skladování palet nebo může být volné a horní patro ke skladování materiálu atypického tvaru či velikosti. Horní patra jsou dostupná po schodišti nebo výtahem a materiál do vyšších pater může být dopravován taktéž výtahem nebo přes předávací místo. Může jít třeba o pneumatiky, které se skladují specificky a zřídkakdy na paletách.

Ačkoli jde pouze o malý segment zákazníků, podařilo se firmě Kredit porazit nadnárodní konkurenci. Ne celkovým obratem ani v hlavní kategorii, kde se mezi sebou všichni bijí. Je to však ukázka toho, že zlaté české ručičky a výroba výhradně v České republice dokáže konkurovat obrovským celosvětovým společnostem, které chrlí tisíce kusů denně.

Více informací o společnosti KREDIT najdete na jejich webu www.kredit.cz.

Be Sociable, Share!